Úvodná stránka
Naše služby
Cenník
O nás
Kontakt

Späť na Naše služby

Elektroliečba ponúka:

Ultrazvuk - hĺbková mikromasáž tkaniva spojená so súčasným zahrievaním a fyzicko-chemickými účinkami, má relaxačný a analgetický účinok.

Galvanické prúdy ( + roztok ) - spôsobujú polarizáciu tkaniva následkom čoho vzniká aktívne prekrvenie vyrovnávajúce zmeny vzniknuté prietokom prúdu. Prekrvenie urýchľuje látkovú premenu v tkanivách - zlepšuje výživu, urýchľuje vstrebávanie výronov a opuchov, utišuje bolesť a svalové napätie, terapia sa vykonáva prikladaním elektród na postihnuté tkanivo pomocou liečebných roztokov ( mezokain, prokain, jód ... )

Diadynamické prúdy - predstavujú zmiešané prúdy t.j. zlúčenie galvanického a impulzného prúdu. Majú prekrvujúci a analgetický účinok. Terapia sa vykonáva pomocou 2 elektród priložených na postihnuté tkanivo

Interferenčné prúdy - predstavujú impulzné dvoj, alebo štvorpólové prúdy, ktoré majú tonizačný a analgetický účinok, prekrvujú tkanivo, zlepšujú vstrebávanie a formujú svalstvo. Terapia sa vykonáva pomocou dvoch, alebo štyroch elektród, alebo prísaviek na postihnutú časť tkaniva. Na rozdiel od diadynamických prúdov sa používa skôr u chronických ochorení zápalového a degeneratívneho charakteru aj pri mimokĺbnom reumatizme.

Magnetoterapia, ktorá na rozdiel od ostatných elektroliečebných procedúr je možná aj u ľudí s kovovou náhradou kĺbu, resp. osteosyntetickým materiálom. Má aj výrazne antiedematózny účinok.

Prístrojová a manuálna lymfodrenáž –sekvenčná tlaková masáž (drenáž)